Czy warto korzystać z laserowego wycinania i grawerowania?

Laserowe wycinanie jest bardzo powszechną formą obróbki metalu w wielu różnych branżach. Tę technologię wykorzystuje się w przemyśle górniczym, automotive, przy wykonywaniu różnych ozdób oraz skomplikowanych wzorów.

Dzięki bardzo dokładnej precyzyjności narzędzie idealnie sprawdza się tam, gdzie bardzo ważny jest każdy milimetr cięcia i nie można popełnić żadnego błędu. Laser poradzi sobie z różnymi materiałami, ale najczęściej wykorzystuje się go do cięcia blach stali czarnej, szlachetnej i aluminium.

W jaki sposób działa laserowe wycinanie?

Cięcie za pomocą lasera pozwala dokładnie i precyzyjnie wykonać obróbkę różnego rodzaju materiału, najczęściej metali. Wiązka lasera jest skupionym światłem w konkretnym miejscu i o precyzyjnej długość fali. Światło uderza w cięty element, podgrzewając powierzchnię, dzięki czemu ulega stopieniu lub odparowuje w całości.

Za pomocą lasera można ciąć i obrabiać stal tradycyjną, ale również bardzo wytrzymałą taką jak np. tytan. Wycinanie laserowe oferowane przez firmę NEVA z Białegostoku umożliwia szybkie i precyzyjne cięcie, a dodatkowo gwarantuję gładką krawędź. Dlatego z takich usług korzystają głównie klienci, którzy potrzebują bardzo dokładnego efektu końcowego.

Cięcie laserem stosowane jest wszędzie tam, gdzie konstrukcja musi zgadzać się co do jednego milimetra. Wiązka lasera radzi sobie również z grubszymi elementami, a także jest w stanie wykonać skomplikowane wzory i układy. Wystarczy tylko odpowiednio zaprogramować maszynę.

grawerowanie i cięcie laserem Białystok

Grawerowanie na metalu za pomocą maszyn laserowych i CNC

Produkcja i obróbka części metalowych pozwala trwale znakować i grawerować produkty. Nowoczesne grawerowanie laserowe zapewnia doskonałe rezultaty zarówno dla twardych stopów metali, takich jak żelazo i stal nierdzewna, ale również świetnie radzi sobie z miękkimi tworzywami wykonanymi z aluminium lub mosiądzu.

Grawerowanie laserowe wykonuje się na:

 • tabliczkach,
 • panelach przednich,
 • częściach mechanicznych,
 • przyrządach pomiarowych,
 • zegarkach,
 • gadżetach reklamowych,
 • prezentach,
 • nagrodach,
 • trofeach,
 • pieczątkach,
 • a nawet rękodziełach.

Jaką maszynę najlepiej wybrać do grawerowania metalu?

Sprzęt do grawerowania powinien być wybierany pod kątem tego, czy ma być to grawerowanie powierzchowne, czy głębokie. Należy również zwrócić uwagę na wszechstronność urządzenia, ponieważ niektóre umożliwiają wykonanie znacznie bardziej skomplikowanych prac. Podczas zakupu odpowiedniej maszyny warto również zwrócić uwagę na to, w jakim tempie wykonywane są prace.

Decydując się na usługi z zakresu laserowego wycinania i grawerowania, warto postawić na doświadczoną firmą. Profesjonalną pomoc oferuje Zakład Techniczny Neva działająca od wielu lat w Białymstoku, który na wyposażeniu posiada nowoczesne maszyny. Wysokiej klasy sprzęt umożliwia znakowanie, grawerowanie, nacinanie i punktowanie, niezależnie od rodzaju i kształtu materiału czy jego grubości.

Menu