Co należy wiedzieć o obróbce skrawaniem?

Obróbka skrawaniem jest obecnie jedną z najpopularniejszych metod obróbki materiałów. Stosuje się ją zarówno przy pracy z najtwardszymi stopami metali, ale również do pracy z drewnem oraz tworzywami sztucznymi.

Maszynowa obróbka CNC to precyzyjny i efektywny proces, którego głównym celem jest wytworzenie elementów urządzeń technicznych. Materiał poddany obróbce podczas usuwania ostrzem narzędzia określonej objętości pozwoli uzyskać wymagane wymiary, kształty oraz jakość powierzchni.

Rodzaje obróbki skrawaniem

Metodę obróbki skrawaniem najczęściej wykorzystuje się do modelowania brył posiadających trwałą strukturę, tak aby uzyskać pożądany efekt. W praktyce polega to na skrawaniu niechcianych części materiałów, aby oddzielić je od formowanej bryły i uzyskać konkretny wygląd.

Możliwości w tym zakresie są bardzo duże. Firma NEVA z Białegostoku wykorzystuje do takich zadań specjalistyczne narzędzia i urządzenia, które pozwalają tworzyć nawet niewielkie, precyzyjne elementy.

obróbka skrawaniem Białystok

Podczas obróbki CNC wykonuje się kilka podstawowych zabiegów takich jak:

Wszystko zależy od tego, co potrzebujemy osiągnąć. Na tej podstawie wybierany jest konkretny proces realizacji. Wszystkie usługi wykonywane są za pomocą nowoczesnych maszyn, które sterowane są komputerowo.

Jak wybrać firmę od obróbki skrawaniem?

Na polskim rynku działa wiele firm, które specjalizują się w obróbce CNC. Najlepiej jest skorzystać z usług takiej, która posiada odpowiednie zaplecze techniczne, wykonuje usługi terminowo oraz zatrudnia doświadczonych specjalistów.

Przedsiębiorcy, którzy uruchamiają produkcję maszyn, elementów, podzespołów, bądź wykonują linię technologiczną, bardzo często muszę nawiązać stałą współpracę z wieloma różnymi firmami. Wśród nich znajdują się oczywiście zakłady zajmujące się kompleksową obróbką metali.

Właśnie dzięki nim istnieje możliwość zamówienia różnych elementów, które z różnych przyczyn muszą być tworzone na indywidualne zamówienie. CNC to technologia umożliwiająca na podstawie konkretnego projektu wykonanie praktycznie nieograniczonej liczby różnych elementów do urządzeń oraz maszyn.

Który wykonawca obróbki CNC w Białymstoku ma duże doświadczenie?

Zakład Techniczny Neva z Białegostoku od 20 lat prowadzi działalność związana z obróbką skrawaniem, frezowaniem i toczeniem. Firma zdobyła doświadczenie przez wiele lat funkcjonowania na rynku, posiada odpowiednie zaplecze technologiczne i gwarantuje bezpieczeństwo wykonywania wszystkich realizowanych prac.

Nie można również uzyskać precyzyjnego wykonania obróbki CNC bez odpowiednio przeszkolonej załogi. Dlatego bardzo ważne jest również to, aby podczas podejmowania ostatecznej decyzji zwrócić uwagę na zespół pracowników. Powinna to być dobrze przeszkolona i zgrana załoga, która doskonale zna obsługę nowoczesnych urządzeń technologicznych i będzie w stanie poradzić sobie nawet z najbardziej wymagającymi materiałami.

Zamawiając elementy do maszyn, urządzeń, silników, czy innych części motoryzacyjnych należy także zwrócić uwagę na terminowość wykonywania prac. Jest to szczególnie ważne dla przedsiębiorców, którzy potrzebują szybkiej obróbki, aby uruchomić nową linię produkcyjną.

Menu