Frezowanie CNC – jak wybrać odpowiednią firmę?

Frezowanie CNC jest obecnie jedną z najdokładniejszych i najbardziej precyzyjnych metod związanych z obróbką metalu. Oprócz standardowego przeznaczenia można również tę technikę zastosować do tworzyw sztucznych, a nawet drewna.

Pozwala ona uzyskać doskonały efekt, ale bardzo ważne jest to, żeby frezowanie wykonanego przez doświadczonego pracownika. Tylko wtedy można będzie uzyskać wysoką jakość frezowanych elementów.

Gdzie wykorzystywane jest frezowanie CNC?

Metoda ta najczęściej stosowana jest w zakładach o trzech typach produkcji.

 1. Produkcja jednostkowa – w takim typie produkcji wytwarza się pojedyncze egzemplarze, które wymagają niezwykłej precyzyjności i dokładności w czasie ich powstawania. Stosuje się ją do prototypów oraz w narzędziowniach do wykonania form, matryc i tłoczników.
 2. Produkcja seryjna – w firmach zajmujących się produkcją maszyn bez konieczności przezbrojenia frezarki CNC, dzięki czemu skracany jest czas produkcji. Dodatkowo urządzenie umożliwia usprawnienie całego procesu wprowadzania innowacyjnych rozwiązań do tworzenia zupełnie nowych produktów, które mają znacznie większy stopień skomplikowania.
 3. Produkcja masowa – najczęściej spotykana w przemyśle motoryzacyjnym. Pozwala zmniejszyć koszty związane z produkcją części. Poza tym urządzenia umożliwiają modernizację oraz konfigurację, aby zapewnić znacznie większą elastyczność na całej linii produkcyjnej.

Na terenie Białegostoku frezowaniem CNC zajmuje się od wielu lat firma NEVA. Frezarki wykorzystywane są w różnych obszarach przemysłu i w wielu różnych dziedzinach. Użytkowane są wszędzie tam, gdzie liczy się szybkość, precyzja i różnorodne efekty pracy. Bez tych nowoczesnych urządzeń nie byłby możliwy rozwój produkcji na masową skalę.

Frezowanie CNC Białystok

Jakie są największe zalety frezowania CNC?

Frezowanie CNC posiada wiele zalet. Najważniejsze z nich to:

 • precyzyjna obróbka skrawaniem,
 • krótki czas realizacji,
 • niewielkie straty materiału,
 • możliwość uzyskania całych serii powtarzalnych detali,
 • możliwość uzyskania nawet drobnych lub skomplikowanych kształtów,
 • niskie koszty.

Szereg zalet pozwala wykorzystać obróbkę CNC w zakładach produkcyjnych i przemysłowych, ale także wielu innych branżach takich jak elektronika, medycyna oraz lotnictwo.

Na co zwracać uwagę podczas wybierania firmy, która świadczy usługi CNC?

Istnieje kilka elementów, na które warto zwrócić uwagę podczas poszukiwania doświadczonej firmy zajmującej się frezowaniem CNC. Najważniejsze z nich to:

 • krótki termin realizacji,
 • wysoka jakość oferowanych usług,
 • odpowiednie wyposażenie zakładu technologicznego,
 • indywidualne podejście podczas obsługi klienta.

Są to najważniejsze aspekty, które decydują o wyborze odpowiedniej firmy realizującej takie usługi. Firmy dysponujące nowoczesnymi urządzeniami i maszynami oraz doświadczonymi fachowcami mogą także pochwalić się licznymi realizacjami.

W Białymstoku Zakład Techniczny Neva oferuje szeroki wachlarz usług związanych z frezowaniem CNC. Nowoczesny Park maszynowy i zróżnicowanie obrabiarki CNC pozwala podejmować się nawet skomplikowanych zleceń. Innowacyjna technologia oraz stykowe sondy do pomiaru detali zamontowane w maszynach pozwalają na bieżąco monitorować dokładne wymiary tworzonych detali.

Menu