Jak wybrać profesjonalną obrabiarkę CNC?

Obrabiarki CNC pozwalają zwiększyć wydajność i dokładność obróbki. Ich użycie jest coraz powszechniejsze, zwłaszcza w aktualnych czasach gdy ludzka praca jest coraz droższa.

Niestety właściciele firm bardzo często wybierają maszyny głównie pod względem najniższej ceny. Nie jest to jednak dobre rozwiązanie, ponieważ podczas zakupu takiego urządzenia należy zwrócić uwagę również na inne czynniki oraz parametry.

Co to jest obrabiarka CNC?

Mówiąc najprościej, obrabiarka CNC jest urządzeniem, które poprzez usuwanie zbędnych części materiału nadaje odpowiedni kształt wprowadzonym do maszyny przedmiotom. Obrabiarki CNC stanowym również dużą grupę nowoczesnych urządzeń, które sterowane są numerycznie.

Dzięki odpowiedniej konstrukcji oraz wyposażeniu w nowoczesne programy sterujące, praca z takim urządzeniem jest bardzo prosta, ponieważ w większości proces jest zautomatyzowany. Największą korzyścią zamiany urządzeń ręcznych na wysokiej klasy obrabiarki CNC jest znacznie lepsza precyzja wykonania detali.

Szeroki wachlarz usług związanych z obrabianiem i frezowanie CNC oferuje na terenie Białegostoku firma NEVA. Nowoczesny park maszynowy, którym dysponuje zakład został wyposażony w centra obróbcze 5-osiowe, 4-osiowe i 3-osiowe, dzięki czemu bez problemu mogą zostać zrealizowane nawet najbardziej skomplikowane zlecenia.

obrabiarki cnc Białystok

Podział obrabiarek ze względu na typ wykonywanych prac

Obrabiarki CNC dzielimy również pod względem ich wykorzystania. Do pracy możemy zastosować:

  • obrabiarki specjalistyczne – wykorzystywane najczęściej do produkcji kół kolejowych oraz obróbki walców hutniczych. Nie są one dostępne w zwykłych marketach budowlanych i ze względu na ich przeznaczenie zamawiane są tylko przez konkretne zakłady produkcyjne,
  • obrabiarki specjalizowane – ten rodzaj urządzenia może wykonać tylko wąski i bardzo specyficzny wycinek prac. W podobny sposób działają kopiarki do kluczy oraz niektóre frezarki,
  • obrabiarki wieloczynnościowe – tego rodzaju maszyny mogą zostać wykorzystane do wielu różnych zadań. Mogą posłużyć jako wiertarka, polerka, szlifierka, a nawet rozwiertak. Wszystko zależy od użytego roboczego narzędzia.

Wybierając konkretny model, należy zwrócić uwagę na:

  • wielkość,
  • moc,
  • dostępność akcesoriów,
  • sterowanie,
  • cenę.

Czym kierować się przy wyborze firmy do obróbki CNC?

Firma, która wykonuje obróbki CNC powinna posiadać nowoczesny sprzęt, zatrudniać doświadczonych pracowników i realizować usługi w wyznaczonym terminie. Precyzję i ekspresowe wykonanie od wielu lat oferuje działający w Białymstoku Zakład Techniczny Neva.

Przedsiębiorstwo posiada wiele maszyn, które pozwalają podjąć się różnorodnych i nietypowych zleceń. Dzięki temu, że wszystko jest wspomagane komputerowo, to klienci mogą liczyć na toczenie, malowanie, wiercenie, gięcie, cięcie laserowe i wodą oraz szlifowanie. Tego rodzaju dodatkowe usługi są przede wszystkim ważne, wtedy gdy zamierzamy korzystać z wielu różnych usług na kilku różnych płaszczyznach i zależy nam na kompleksowości realizowanych zleceń.

Menu