Drutówka – jak działa elektrodrążarka drutowa?

Precyzja działania oraz możliwość obrabiania różnorodnych materiałów przewodzących prąd – to tylko niektóre cechy charakteryzujące wycinarki drutowe, inaczej mówiąc: elektrodrążarki. Zastanawiasz się, jakie są pozostałe wyróżniki tych maszyn oraz jak działają? Zapraszamy do lektury!

Zasada działania elektrodrążarki

Jak sama nazwa wskazuje, sposób funkcjonowania elektrodrążarki oparty jest na zasadzie elektrodrążenia, czyli obróbki elektroerozyjnej. Bazuje ona na wyładowaniach elektrycznych zachodzących podczas procesu erozji elektrycznej. Pomijając czysto fizyczne aspekty działania, warto wiedzieć, że tego typu maszyna służy do pracy na materiałach trudnoskrawalnych, bardzo twardych, takich jak na przykład stal.

Zalety elektrodrążarki

Nowoczesne wycinarki drutowe wyróżniają się:
• szybkością pracy – znacznie skracają czas procesu obrabiania materiałów, działają sprawnie i bezawaryjnie,
• dokładnością oraz precyzją – ściśle i szczegółowo odwzorowują projekt, efekty pracy elektrodrążarek w postaci obrobionych materiałów są precyzyjnie wykończone,
• wysoką jakością powierzchni materiałów – bardzo niska chropowatość wyprodukowanych elementów wpływa na ich ostateczną ocenę końcową w procesie produkcji,
• uniwersalnością – są w stanie obrabiać materiały w sposób wszechstronny, z uwzględnieniem szczegółów niemożliwych do osiągnięcia przez maszyny do obróbki skrawaniem.

W zależności od konkretnej marki czy producenta, poszczególne maszyny różnią się między sobą pod względem parametrów pracy.

Wycinarka drutowa Mitsubishi MV2400S

Aktualnie korzystamy z modelu elektrodrążarki marki Mitsubishi serii MV2400S. To maszyna o solidnej konstrukcji, mocnym silniku tubowym, a także dużej efektywności działania. Warto podkreślić jej ergonomiczność – charakteryzuje ją energooszczędność, co z kolei przekłada się na niższe koszty procesu produkcyjnego. Dzięki niej jesteśmy w stanie zrealizować usługę obróbki elektroerozyjnej w korzystnej cenie z zachowaniem wysokiej jakości wykonania.

Innowacyjne technologie naszym sposobem na rozwój

Rozległa wiedza na temat urządzeń stosowanych w branży produkcyjnej pozwala nam stawiać na sprzęt niezawodny, precyzyjny oraz bezpieczny. Dbamy o to, by park maszynowy przedsiębiorstwa „Neva” spełniał europejskie standardy, a tym samym oferował Klientom z Polski oraz z całej Europy kompleksowe usługi techniczne na najwyższym poziomie.

Menu