Laser do cięcia metalu – technologia przyszłości

Metal to tworzywo wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu. Ma on ogromne znaczenie dla każdego człowieka, pomimo iż jest niezauważalny na co dzień. Materiał ten nie stanowiłby żadnej wartości, gdyby nie umiejętność jego obróbki. To ona pozwala na nadanie stali konkretnej formy oraz kształtu, by swoje zastosowanie znalazła w danej branży.

Przez lata ludzie tworzyli systemy obróbki metalu, unowocześniali znane już technologie, testowali i wdrażali nowe rozwiązania. Obecnie wiele rodzajów cięcia ze względu na duży stopień niedoskonałości zostało wypartych przez usługi związane z wykorzystaniem lasera do cięcia metalu.

Korzystanie z tej metody pozwala na precyzję cięcia i szybkość, która nie powoduje odkształceń. Dodatkowym plusem jest możliwość wykorzystania powtarzalności wycinanego kształtu.

Koszt zakupu lasera do cięcia metalu

Firmy, które specjalizują się w obróbce metali bardzo często decydują się na zakup odpowiedniego sprzętu, który w znacznym stopniu wpłynie na rozwój przedsiębiorstwa oraz pozwoli obniżyć koszty produkcyjne. Jednak decydując się na zakup lasera do cięcia metalu trzeba dokładniej sprecyzować do czego będzie wykorzystana maszyna oraz jakie rodzaje materiałów będą poddane obróbce.

Przedsiębiorstwa przy zakupie maszyny biorą również pod uwagę koszt eksploatacji, na którą składa się zużycie energii elektrycznej oraz wydatki związane z serwisowaniem. Dlatego istotna jest nie tylko cena zakupu, ale i koszty związane z użytkowaniem sprzętu.

Przed zakupem maszyny do cięcia metalu warto przeprowadzić próby na kilku maszynach u różnych producentów. Porównanie wyników i oceny wizualnej pozwala wybrać laser spełniający oczekiwane rezultaty.

Zalety wykorzystania lasera do cięcia metalu

Cięcie laserowe to proces, który pozwala wykonać nawet te najtrudniejsze i najmniejsze detale z wielką dokładnością. Proces ten może odbywać się na kilka sposobów, np. za pomocą wypalania, topnienia materiału lub sublimacji. Wybór metody w dużym stopniu zależy od rodzaju i specyfiki materiału.

Zaletami wykorzystania lasera są:

  • szybkość produkcji – cięcie te odbywa się znacznie szybciej niż za pomocą innych metod;
  • maksymalne wykorzystanie tworzywa – laser to urządzenie, które wykonuje bardzo precyzyjne cięcie, a także pozwala dokładnie odtworzyć każdą część materiału. Dodatkowo pozwala wykorzystać ekonomicznie materiał, a wiązka laserowa trafia w odpowiedni obszar, co niweluje ryzyko uszkodzeń materiału;
  • wysoka jakość – cięte powierzchnie są równe i gładkie, więc nie potrzebują dodatkowej obróbki.

Cięcie laserem sprawdza się przy różnych materiałach, np. stopów niklu, szkła, gumy, aluminium oraz większości gatunków stali.

Zadowolenie klienta kluczem do sukcesu

Wykorzystanie lasera do cięcia metalu przez Zakład Techniczny NEVA pozwala klientom z Białegostoku i okolic na szybką i sprawną realizację złożonych zamówień. Zlecenia wykonywane są z wielką dokładnością, co pozwala zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów.

Menu