Najnowocześniejszy laser do rur i profili z technologią DDL – pierwszy w Polsce

Przedstawiamy kolejną nowość w naszym parku maszynowym. To jedyny w kraju tego typu laser, Mazak FG-220 więc tym bardziej jesteśmy dumni, że staliśmy się jego posiadaczami. Stawiamy na technologie najnowszej generacji, co przekłada się na jakość usług oferowanych naszym Klientom.

Sprawdź, czym charakteryzuje się ta nowoczesna maszyna, a także co zyskaliśmy uczestnicząc w Targach EMO Hannover 2019.

Laser DDL firmy Mazak do rur i profili – charakterystyka

Nowa maszyna, która stała się częścią naszego zakładu technicznego, wyróżnia się najwyższym poziomem zaawansowania. System DDL, czyli Direct Diod Laser, określany jest jako rewolucyjny. Pozwala na znaczne zwiększenie wydajności cięcia blach. To dzięki niemu laser jest bardzo precyzyjny. Pracuje nie tylko dokładnie, ale i szybko, a ponadto:

  • posiada funkcję automatycznego centrowania, a także wycinania materiału o sporych gabarytach i nieregularnych kształtach;
  • wytwarza krótsze fale niż lasery włóknowe;
  • jest energooszczędny, charakteryzuje się większą sprawnością energetyczną niż jakikolwiek laser włóknowy; pobiera nawet 5 razy mniej energii niż laser CO2;
  • to maszyna ergonomiczna, o wysokiej wydajności; sprawną pracę zapewnia znakomita absorpcja wiązki laserowej przez materiał, bez względu na jego grubość oraz rodzaj;
  • posiada czujnik dotykowy, który zapewnia najwyższą precyzję cięcia;
  • posiada głowicę do gwintowania, dzięki której po wycięciu otworu można go nagwintować.

Laser DDL do rur i profili to rozwiązanie inteligentne. Pozwala znacznie podnieść jakość świadczonych przez nas usług oraz usprawnić proces produkcji.

„Neva” na targach EMO Hannover 2019

Nieustannie się rozwijamy, unowocześniamy park maszynowy, szukamy sposobów na zwiększenie efektywności wykonywanych zadań. W drugiej połowie września braliśmy udział w Międzynarodowych Targach Obrabiarek i Obróbki EMO Hannover 2019, gdzie poszukiwaliśmy inspiracji.

Gromadząc wiedzę, a jednocześnie zapoznając się z najnowszymi światowymi technologiami z zakresu maszyn i narzędzi, obróbki metali, czy automatyzacji procesów, mogliśmy stworzyć własne koncepcje rozwoju firmy „Neva”.

Utwierdziliśmy się w przekonaniu, że podejmujemy słuszne działania mające na celu konsolidację sterowanych przez ludzi maszyn i robotów z systemami informacyjnymi, a także siecią internetową.

Na Targach EMO Hannover 2019 mieliśmy okazję poznać firmy z całego świata, funkcjonujące podobnie do naszej. Wymiana doświadczeń okazała się bardzo owocna i pomocna podczas planowania kolejnych inwestycji w zaplecze technologiczne.

Zmieniamy się dla Ciebie

Prowadzenie przedsiębiorstwa usług technicznych wymaga otwartości na ciągłe zmiany. Jesteśmy na nie gotowi. Każdego dnia pracujemy nad koncepcjami uwzględniającymi nadchodzące przemiany w przemyśle. Pragniemy być krok przed naszą konkurencją, abyś Ty mógł być zawsze przed własną.

Menu